Cieszyński portal sportowy - szachy

Jan Legierski był najlepszy
10.11.2023
Cieszyn

W dniu 6 listopada 2023 roku zakończyły się IX Indywidualne Mistrzostwa Cieszyna w Szachach Szybkich P-15+5 sekund o Puchar Dyrektora Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Adama Cieślara.

Rywalizacja najlepszych cieszyńskich szachistów trwała od 27 lutego do 6 listopada 2023 roku. Organizatorem wszystkich 9 rund byli działacze Klubu Szachowego MUKS SZS CIESZYN. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia klasy pierwszej Łukasz Foltyn. Patronem i sponsorem nagród był Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy".

Szachowym Mistrzem Cieszyna został Jan Legierski, 14 letni Junior uzyskał największą ilość punktów 7,5 pkt z 9 partii. Drugie miejsce wywalczył Grzegorz Błaszczok 7.0 pkt z 9 partii, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Tomczyk.