Cieszyński portal sportowy - szachy

kluby sportowe

Miejski Uczniowski Klub "SZS" - Sekcja Szachowa
43-400 Cieszyn, Al. Jana Łyska 21
Zobacz jak dojechać na mapie Google

O KLUBIE:

Jesienią 2002 roku w Miejskim Uczniowskim Klubie Sportowym powstała SEKCJA-SZACHOWA. Ówczesny Zarząd powołał na stanowisko Kierownika Sekcji Szachowej Piotra Foltyna, a trenerami zostali Aleksander Urbański i Leszek Cieślar. Zanim formalnie Sekcja została powołana uczniowie z Cieszyńskich szkół startowali z powodzeniem zdobywając czołowe miejsca w Szkolnej Podbeskidzkiej Lidze Szachowej, w której rywalizowało 160 uczniów z 30 szkół, między innymi z Strumienia, Skoczowa, Wisły.

W 2003 roku Drużyna MUKS SZS Cieszyn została zgłoszona do rywalizacji w IV lidze ogólnopolskiej czyli II Lidze Drużynowych Mistrzostw Śląska Juniorów. Do rozgrywek przystąpiło 11 zespołów, rywalizację w gronie 11 zespołów Drużyna MUKS SZS Cieszyn wygrała z dorobkiem 52,5 pkt. jednocześnie zdobywając awans do I ligi DMŚJ 2004 r.

Głównymi celami statutowymi klubu jest planowanie i organizowanie pozaszkolnego życia sportowego uczniów, angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, organizowanie zajęć sportowych dla uczniów, uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim, aktywizowanie środowiska lokalnego do działań na rzecz wspierania organizacyjnego klubu. Do podstawowych celów klubu należy szkolenie dzieci i młodzieży w szachach, zabezpieczenie sprzętu niezbędnego do prowadzenia treningów i udział w zawodach. Treningi odbywają się w pomieszczeniach Cieszyńskiego Ośrodka Kultury "Dom Narodowy". 

 

STATUT (pdf)

 

SKŁAD ZARZĄDU

Piotr Foltyn - Prezes Klubu

Ryszard Grzegorzewski - Wiceprezes

Tadeusz Chodykin - Sekretarz

Przemysław Żebrok - Członek Zarządu

Mirosław Werner - Członek Zarządu

 

KADRA TRENERSKA

Grzegorz Urbański - Instruktor

Łukasz Foltyn - Instruktor

 

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE:

Zamarska Sylwia, Marczak Szymon, Sobik Radosław, Goszyk Bartosz, Greń Kinga

 

OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE: 

ROK 2016

Drużynowe Mistrzostwa Polski - II Liga Juniorów - 28 miejsce

Drużynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów - Liga Wojewódzka - 3 miejsce

Drużynowe Mistrzostwa Euroregionalnej I Ligi Szachowej - 4 miejsce

 

 

 

menu