Cieszyński portal sportowy - szachy

Juniorzy na Mistrz.Śląska w szachach
16.10.2017
Łaziska Górne

W dniu 14.10.2017 w Łaziskach Górnych na dystansie 9 rund zostały rozegrane Indywidulane Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Szybkich P-10 +5’. W zawodach brało udział ponad 300 najlepszych młodych szachistów z całego śląska. W tym uczestnicy mistrzostw Świata i Europy, medaliści Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

MUKS „SZS”Cieszyn w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska wystawił aż 8 zawodników i 3 zawodniczki, którzy rywalizowali w grupach wiekowych do lat 8-10-12-14-16 lat. Z pośród cieszyńskich szachistów największym sukcesem zakończył się start Szymona Marczaka w grupie chłopców do lat 16. Szymon na dystansie 9 rund zgromadził 6,5 pkt., co dało mu samodzielnie srebrny medal!

Wysokie 4 miejsce w grupie dziewcząt do lat 14 zajęła Kinga Greń, której do medalu zabrakło 0,5 pkt. Dobre 5 miejsce w silnej stawce zanotował Bartosz Goszyk 6,5 pkt. w grupie chłopców do lat 12. Bartosz w swoim roczniku (11 lat) okazał się najlepszy na Śląsku! W tej samej grupie jego kolega klubowy Mikołaj Grzybek zdobył 5,0 pkt. - 19 miejsce. Wysokie 6 miejsce zajął najmłodszy z cieszyńskich uczestników Mistrzostw Śląska Juniorów Radosław Sobik w grupie chłopców do lat 8 rocznik 2009 i młodsi. Radek zgromadził 6,5 pkt. a w III rundzie zremisował z obecnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików Wojtkiem Wielgusem z Akademii Szachowej Gliwice. 7 miejsce zajęła Sylwia Zamarska w grupie dziewcząt do lat 16. Wysokie 13 miejsce 6,0 pkt. zajął Maksym Osak debiutant w grupie chłopców do lat 10!