Cieszyński portal sportowy - szachy

Drużynowe Mistrzostwa Polski
05.04.2023
Chorzów

18-19 marca 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie drużyna Klubu Szachowego MUKS SZS CIESZYN rywalizowała w Drużynowych Mistrzostwach Polski – IV liga Juniorów 2023

Po 7 rundach rywalizacji juniorzy z Cieszyna wywalczyli wysokie 5 miejsce w stawce 40 drużyn. Każda reprezentacja składała się z 4 zawodników i 2 zawodniczek. W drużynie juniorów z Cieszyna zagrali Jan Legierski, Paweł Cyrzyk, Nikodem Glajc, Filip Kacyrz, Anna Wąsowicz, Lena Kotowska. Wartym odnotowania jest postawa Anny Wąsowicz, która z Chorzowa wróciła ze srebrnym medalem na 5 szachownicy 6,5 pkt. z 7 partii !!!

Cieszy też postawa Janka Legierskiego na 1 szachownicy wygrał wszystkie swoje partie 5 z 5. Swój udany debiut zanotował Paweł Cyrzyk, który w pierwszym poważnym turnieju klasyfikacyjnym zdobył III kategorię szachową !!!

Dziękujemy trenerowi Łukaszowi Foltynowi i zawodnikom za udział i świetną postawę, a rodzicom za pomoc i zaangażowanie się w organizację wyjazdu na Drużynowe Mistrzostwa Polski IV Liga.